Aktuálně

27. 10. 2018

Poslední letošní závod ligy Kraje Vysočina proběhl 27. 10. v Jihlavě - Heleníně. Z našeho klubu se zúčastnili čtyři psovodi. V kategorii ZZO1 obsadil pěkné třetí místo (ze sedmi závodníků!) Petr Augusta s choďákem Carlosem. V kategorii ZVV1 byla na druhém místě Irena Hodačová se staffbulkou Zirou a na čtvrtém místě Milan Dygrýn s fenkou NO Eynnou.

V nejvyšší kategorii ZVV2 závodil Miloš Mühlhandl s německým ovčákem Maxem (viz foto níže). Maxovi je skoro 11 let, ale obrany zvládal bez problémů (88 bodů, ale body strženy jen za pouštění). Tentokrát se umístil na 4. pozici a tímto závodem zakončil svoji dlouhou a úspěšnou závodní kariéru.

Družstvo FM-DOG bylo v rámci družstev na druhém místě! Pohár je k vidění v klubovně :-)

28. 7. 2018

Ukázky výcviku v Puklicích

v rámci dětského odpoledne a závodu triatlonu pořádaného organizací Puklice v akci proběhly ukázky výcviku psů v režii našeho klubu. Kromě "stálic" - choďáků Carlose, Elfi a Ronyho, ovčačky Casie a staffbulky Ziry, poprvé na veřejnosti vystupovali i boerboel Attila s Radkem a belgický ovčák malinois Áres s Monikou. A určitě to nebylo naposledy :-)

23. 6. 2018

Zkoušky dle KJ Brno

Zkoušku úspěšně složilo všech 8 psů, gratulujeme!

ZOP:

Aron (německý ovčák, maj. Jiří Herman)

Attila Diamond of Black King (boerboel, maj. Radek Havelka)

Centurion Fransimo Bohemia (stafordšírský bulteriér, maj. Romana Šáriková)

Indy Dream Staff Bohemia (stafordšírský bulteriér, maj. Šárka Houzarová)

Alan od Pěti rybníčků (bernský salašnický pes, maj. Karel Dostál)

Serenity Halit Paša (dobrman, maj. Eva Křenková)

Nero (ohař, maj. Vendula Pokorná)

ZPU-1:

Ares Wolf fighter (belgický ovčák - malinois, maj. Monika Marešová)

foto zde (Pavel Zajíček)

2. 6. 2018

Zkoušky dle NZŘ a IPO

Zkoušku úspěšně složilo 5 psů, všem gratulujeme!

ZZO:

A Wild and Free of Greynie (výmarský ohař, maj. Jakub Teplý)

Áres Wolf fighter (belgický ovčák malinois, maj. Monika Marešová)

UPr1: Noris Mi-Ji (belgický ovčák malinois, maj. Irena Hodačová)

28. 4. 2018

O putovní pohár města Dačice

Skvěle připřaveného závodu se zúčastnilo 5 členů našeho klubu. V kategorii poslušnost dle ZZO1 se na krásném 2. místě umístil Petr Augusta s Carlosem z Městeckého mlýna. Jen o bod méně získala Eva Krebsová s Bellou od potoka Lubě. V kategorii obrany dle ZVV1 reprezentoval Pavel Zajíček s Cesie z Lomnického údolí.

Nejvyšší kategorie ZVV1 byla bodově velmi vyrovnaná, ale pro naše závodníky bohužel bez umístění na bedně. Na šestém místě byla Irena Hodačová s Belizé Little Black Miracle a na 9. místě Miloš Mühlhandl a Max Moravia Kar-Mi.

Za foto děkujeme Milanovi Dobšíkovi.

23. 3. 2018

Ukázky výcviku v Lukách nad Jihlavou, v obvyklém složení 2x chodský pes (Bella od potoka Lubě, Carlos z Městeckého mlýna), 2x německý ovčák (Max Moravia Kar-Mi, Cesie z Lomnického údo), 1x stafordšírský bulteriér. Akce byla určená pro děti, které ocenily i možnost pohladit si všechny zúčastněné psy.

28. 10. 2017

Závěrečného závodu Kynologické ligy Kraje Vysočina v Lukách nad Jihlavou se zúčastnilo za náš klub pět psovodů. Zároveň se vyhlašovaly výsledky ligy za celý rok 2017.

ZVV2:

Miloš Mühlhandl - Max Moravia Kar-Mi - 2. místo a 2. místo celkově.

Náš klub FM-DOG Jihlava se v soutěži družstev za rok 2017 umístil na krásném 2. místě! Pohár si můžete prohlédnout v klubovně :-)

24. 9. 2017

V neděli 24. září proběhl závod pro členy psí školy FM-DOG. Soutěžilo se ve třech kategoriích poslušnosti, rozdělených podle obtížnosti tak, aby se závodu mohli zúčastnit mírně i více pokročilí. I přes chladné počasí se závodu zúčastnilo 18 závodníků s různými plemeny psů.

Výsledky:

Kategorie základní poslušnosti:

1. Karel Dostál – Bernie (bernský salašnický pes)

2. Jakub Štumar – Dix (belgický ovčák malinois)

3. Romana Šáriková – Nero (stafordšírský bulteriér)

Kategorie ZZO:

1. Monika Marešová – Ares Wolf Fighter (belgický ovčák malinois)

2. Vendula Pokorná – Alex (border kolie)

3. Libuše Holová – Blueberry Altája (bílý švýcarský ovčák)

Kategorie ZZO1:

1. Eva Krebsová – Bella od potoka Lubě (chodský pes)

2. Petr Augusta – Carlos z Městeckého mlýna (chodský pes)

3. Jakub Teplý – A Wild and Free of Greynie (výmarský ohař)

Všem gratulujeme. Fotky ZDE.

16. 9. 2017

Kynologická liga Kraje Vysočina - závod v Moravských Budějovicích. Náš klub jeli reprezentovat:

Miloš Mühlhandl - ZVV2 - 5. místo

Irena Hodačová - ZVV1 - 2. místo

Pavel Zajíček - ZVV1 - 7. místo

Eva Krebsová - ZZO1 - 1. místo

Petr Augusta - ZZO1 - 2. místo

Jako družstvo jsme se umístili na 2. místě.

9. 9. 2017

Klubová výstava NO v Poličce:

Max Moravia Kar-Mi (majitel Miloš Mühlhandl) vyhrál třídu veteránů! (V1, nejlepší veterán)

26. 8. 2017

V sobotu 26. srpna se ve Vílanci slavilo 690. výročí první písemné zmínky o obci a 70. výročí založení místního hasičského sboru.

Byli jsme pozváni k předvedení ukázky výcviku psů, vystoupili jsme v rámci odpoledního programu. Teploty se šplhaly ke třicítce, ale všichni psi to zvládli – choďáci Carlos a Elfína, NO Cesie, Viky a Max a SBT Zira. Figuroval Jirka Šlejtr. Foto zde. O našem vystoupení se můžete dočíst v článku Jihlavských listů.

25. 6. 2017

Sloučené zkoušky dle MZŘ a NZŘ. Úspěšně splnilo 6 psů, gratulujeme.

3. 6. 2017

Ukázky výcviku v Jihlavě na Heulose "Den dětí s Hitrádiem Vysočina"

20. 5. 2017

Výmarský ohař Bond (A Wild and Free of Greynie) s vůdcem Jakubem Teplým složili zkoušku vloh ohařů (ZV) v 1. ceně.

19. 5. 2017

Ukázky výcviku v Jihlavě - přímo na náměstí při příležitosti Májového jarmarku. Ukázek se účastnila již osvědčená skupinka psů téměř ve stejném složení jako v Brzkově.

13. 5. 2017

Ukázky výcviku v Brzkově - v rámci 110. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Brzkov proběhly ukázky výcviku sportovní kynologie. K vidění byla skupinová poslušnost, triky z dogdancingu a na závěr samozřejmě obrany. Figuroval Jiří Šlejtr.

13. 5. 2017

Zkoušky Kynologické jednoty Brno. Všichni zúčastnění úspěšně splnili, gratulujeme.

ZOP:

Fumiko Petaki Kensha (Jana Pazourková)

Ares Wolf fighter (Monika Marešová)

Dixi (Lukáš Ďásek)

Regi Dračinec (Martina Svačinková)

Lancelot Benet Onyx Márk (Michaela Chábová)

Dolly Frany Greis (Michaela Chábová)

ZPU1:

Bond Greynie (Jakub Teplý)

Blueberry Altája (Libuše Holová)

7. 5. 2017

Dalšího závodu v rámci ligy se zúčastnilo opět šest závodníků za klub FM-DOG Jihlava. Závod se uskutečnil v Jihlavě – Heleníně. Kategorii ZZO1 vyhrál pes Carlos z Městeckého mlýna (Petr Augusta), na nepopulárním 4. místě se umístila fenka Bella od Potoka Lubě (Eva Krebsová).

V kategorii ZVV1 se letos poprvé předvedl (a hned vyhrál) německý ovčák Edgar Mar-Ive from Bohemia (Milan Dygrýn). Druhé místo obsadila fenka SBT Belizé Little Black Miracle (I. Hodačová). Pěkné obrany (95 bodů) se povedly fence Cesie z Lomnického údolí (Pavel Zajíček).

V kategorii ZVV2 zvítězil a zároveň nejlepší obranu závodu (96 bodů) předvedl Max Moravia Kar-Mi (Miloš Mühlhandl). V soutěži družstev si vedeme výborně. Další dva závody ligy se uskuteční na podzim.

Foto zde.

29. 4. 2017

Ve Zbraslavi u Brna proběhl  závod pouze pro malá plemena, tj. pro psy do 45 cm kohoutkové výšky. Místo oddílu C (obrany) obsahuje tzv. speciální cviky - podle stupně zkoušky je to rozlišování předmětů, vyhledání ztraceného předmětu, vyhledání předmětů v terénu a vyhledání osoby.

V kategorii ZMP1 obsadila 2. místo fenka Belizé Little Black Miracle (I. Hodačová).

22. 4. 2017

První závod Kynologické ligy Kraje Vysočina se konal jako tradičně v Záborné. Za náš klub dorazilo 6 závodníků. V kategorii ZZO1 se na stupních vítězů umístili choďáci – 2. místo Bella od Potoka Lubě (Eva Krebsová), 3. místo Carlos z Městeckého mlýna (Petr Augusta).  V této kategorii se prezentoval i další „skoro“ chodský pes Rony (Martina Policarová) a výmarský ohař krátkosrstý Bond Greynie (Jakub Teplý).

Kategorii ZVV1 vyhrála stafordšírská bulteriérka Belizé Little Black Miracle (Irena Hodačová) a v nejvyšší kategorii ZVV2 se na 2. místě umístil německý ovčák Max Moravila Kar-Mi (Miloš Mühlhandl).  V soutěži družstev zatím vedeme :-)

21. 4. 2017

Psovod Jakub Teplý se psem Bond Greynie úspěšně splnili Wesentest (Neudorft – Rakousko), podstatnou podmínku pro úspěšné uchovnění výmarských ohařů.

25. 3. 2017

Obranářský den v Lukách nad Jihlavou – na figuranty Lukáše Čejku a Vojtu Konečného si zakousali tři psi (Cesie z Lomnického údolí, Max Moravia Kar-Mi, Belizé Little Black Miracle).

18. 3. 2017

Závodní sezóna odstartována v Kralicích nad Oslavou závodem „O pohár Bible kralické“. V kategorii ZVV1 beze stop se účastnili 2 členové našeho klubu (4. místo Miloš Mühlhandl - Max Moravia Kar-Mi, 5. místo Irena Hodačová - Belizé Little Black Miracle).

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | mapa stránek