Výcvik psa - povely

Povel "ke mně"

Pozice psa je vsedě před Vámi, držte vodítko v levé ruce, pamlsek v pravé, vyslovujte povel "ke mě" a běžte pozadu tak, abyste psa naváděli směrem k sobě a on Vás následoval. Nemusíte vždy chodit jen rovně - dobré je chodit do strany a střídat směry.

Povel "k noze"

Pejsek sedí u Vaší levé nohy, držte pamlsek v pravé ruce, říkejte "k noze", ruku s pamlskem dejte pejskovi před čumák a pomalu s ním choďte.

Povel "sedni"

Pes stojí u levé nohy, vyslovte povel "sedni", levou ruku položte na zadek psa, pravou ruku s pamlskem dávejte nad psa tak, aby zakláněl hlavu, což bude mít za následek že si většinou sedne sám.

Když pes leží a chcete aby si sednul, držte pamlsek stále v pravé ruce, ukažte ho psovi a dávejte ruku pomalu směrem nahoru tak, aby si sám sednul při sledování dobroty.

Povel "lehni"

Pejsek stojí u vaší levé nohy, řekněte mu povel " lehni", levou ruku položte na kohoutek psa a pravou dáváte dobrotu pomalu před něj, ne nadosah, na zem ( měl by si lehat přes přední nohy ).

Povel "vstaň"

Pejsek leží nebo sedí, vy máte dobrotu v pravé ruce, takže jej pejskovi ukážete, vyslovíte povel a následně udělejte jeden krok dopředu.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek